Ziyaretlerimiz

Kadri Şaman MTSO MTAL ‘nde İngilizce Şenliğini Ziyaretimiz

MTSO’nun Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Dersi Zümresi ile son 4 yıldır gerçekleştirdiği ‘Yabancı Dili Konuşan Meslek Lisesi Öğrencileri’ Projesi devam ediyor. Yabancı dil eğitimine büyük önem veren okulda English Fest (İngilizce Şenliği) düzenledi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen, 9-10 ve 11’inci sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösterilere ilgi yoğundu.

Kadri Şaman MTSO Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen şenliğe, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı İbrahim Kiper, Kadri Şaman MTSO Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nural Geyik, öğrenciler ve öğretmenleri katıldı. Biri Amerikalı olmak üzere 5 İngilizce öğretmeni denetiminde yaklaşık 30 öğrencinin bir yıl boyunca hazırladığı gösteriler izleyenlerin beğenisini topladı.

İngilizce sunum yapılan festivalde öğrenciler, kendilerinin yazıp oynadıkları İngilizce piyesleri sahnelemelerinin yanı sıra, yine Nasrettin Hoca fıkrasından Atatürk’ün hayatına, Türkçe şarkıların İngilizce çevirisinden katıldıkları yurtdışı eğitimlerin sunumuna, popüler İngilizce şarkıların seslendirilmesine kadar birçok etkinliğe imza attı.

Öğrencilerin İngilizceyi çok iyi kullandıklarını ve yabancı dile hakim olduklarını söyleyen MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, “Gençlerimiz, İngilizce tiyatro oyunlar sergiledi, şarkılar söyledi, sunumlar yaptı. Bu güzel, anlamlı ve keyifli festivalin hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir